Home > Interjeras > Kaip pripratinti vaiką prie darželio?

Kaip pripratinti vaiką prie darželio?

miestui, darzeliams

Visiems tėvams, kurie susilaukia vaikų, anksčiau ar vėliau ateina etapas, kuomet reikia jį išleisti į darželį. Deja, ne visais atvejais šis etapas yra malonus tiek vaikui, tiek tėvams. Labai dažnai, ypatingai mamos, tarsi labiau stresuoja, nei pats vaikas. Labai svarbu atsakingai pasirinkti įstaigą, pasidomėti, kokia sistema taikoma konkrečioje įstaigoje. Specialistai turi keletą esminių patarimų, kaip reikia elgtis, kad adaptacija keltų kuo mažiau nerimo.

Taigi, visų pirma, vaiką reikia iš anksto paruošti žodžiais, pasakojimais apie darželį. Labai puiku, jeigu yra galimybė, nueiti kartu su mažyliu pažaisti į kokio nors darželio kiemą. Idealu, jeigu eisite būtent į to darželio, kurį lankysite, teritoriją.

Garsiai nereikšti abejonių dėl šio savo sprendimo. Nediskutuoti, gerai ar negerai nusprendėte, nesvarstyti, o jeigu jam ten bus blogai. Kalbėti tvirtai ir tik iš teigiamos pusės, akcentuoti, kaip viskas bus puiku.

Atėjus metui, kada reikia vesti mažylį į darželį, patiems tėvams nepanikuoti ir netransliuoti nerimo. Nusiteikti pozityviai, tarsi eitumėte pramogauti ir kalbėti, kad laukia kupina nuotykių diena. Atvedus, rekomenduojama pabūti kartu su vaiku keletą valandų ar pusdienį, atsižvelgiant į ugdymo įstaigos vidaus tvarką bei rekomendacijas.

Labai svarbu, paliekat savo vaiką, to nepadaryti slapta, nedingti, nes tai vaikui sukels didžiulį stresą. Būtina vaikui paaiškinti, kad mama ar tėtis išeina, bet būtinai sugrįš jo pasiimti konkrečiu metu. Tarkime, po pietų miego ar pavalgius pietus ir pan.

Šiais laikais daugelio darželių aplinka yra labai draugiška mažiesiems, juose taikomos įvairios edukacijos, žaidimai. Kalbinti miestui.lt atstovai, aprūpinantys ugdymo įstaigas drabužinėmis, spintelėmis, baldais, vidaus ir lauko žaidimų aikštelėmis, tikina, kad darželiai sparčiai atsinaujina, o aplinka iš tiesų maloni, baldai spalvingi, kad vaikams keltų kuo geresnes emocijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *