Home > Interjeras > Namo pridavimas, ką reikia žinoti?

Namo pridavimas, ką reikia žinoti?

statybos, namo pridavimas

Nuo senų laikų pastatyto namo įteisinimas žmonių vaizduotėje buvo siejamas su begale dokumentų, būtinybę turėti pažinčių reikiamose įstaigose ir žinoma kyšiais. Statybos leidimas išduodamas dešimčiai metų ir per tokį ilgą laikotarpį pasikeičia namą statančio žmogaus požiūris, norai ir poreikiai.
Tik retais atvejais būna taip kad namą pastato be jokių pakeitimų ir po to projekte nereikia daryti pataisymų.

Nukrypimai ir dokumentacija

Dėl pakeistų vidinių namo sienų kurios nėra nešančiosios problemų nėra tačiau keičiant namų ašių vietą sklype, padidinant langų plotą, keičiant stogo konstrukcijų formą, statant priestatus ar projekte nenumatytas patalpas iš karto užprogramuojami trukdžiai kurie vėliau trukdo priduoti namą. Nėra padėties be išeities, viską įmanoma ištaisyti ir turėti namą kokio tik norite, tik tiek kad jums kainuos papildomai laiko ir pinigų tvarkyti dokumentus jau po namo statybos kai įprastai užtenka pasitvirtinti tinkamai paruoštus dokumentus. Statybos komisijos nebelanko kiekvieno pastatyto namo, patikrinimai atliekami atrenkant objektus atsitiktiniu būdu.

Jau 5 metai galioja reikalavimas kiekvienam namui turėti pastatų energetinio naudingumo sertifikatą A ir aukštesnės klasės namams dokumentų sąraše įpareigojami atlikti energetinės klasės namų sandarumo testai. Priduodant namą reikia susitikti su kaimynais tam kad gauti iš jų sutikimo kad jie neturi pretenzijų dėl jūsų nustatytų sklypo ribų, tvoros, pagalbinių pastatų ir pan. Kuo mažiau kaimynų tuo lengviau suderinti šiuos klausimus. Kartais priduoti namą sunku vien dėl to kad nepavyksta suderinti interesų su kaimynais arba kaimynai piktybiškai kenkia dėl tam tikrų aplinkybių ir nepavykus susitarti geranoriškai telieka bylinėtis teismuose.

Specialistų pagalba

Šiuo metu visi kas nenori vargti ruošdami statybos baigimo dokumentus patys, gali kreiptis į tuo užsiimančias įmonės. Tai statinius projektuojančios įmonės, matininkai ir kiti susijusių sričių specialistai kurie žino visus niuansus kokių dokumentų reikia ir kaip juos paruošti. Namo pridavimui reikalingų dokumentų paruošimas ir patvirtinimas vidutiniškai kainuoja 800-1500 eurų. Ši procedūra trunka nuo poros savaičių iki keletos mėnesių, bet gali trukti net ir ii metų. Tai priklauso nuo to kokie pakeitimai buvo padaryti statybų eigoje, ar buvo gauti reikalingi leidimai, ar reikia keisti projektą jei namas pastatytas keičiant jo išsidėstymą sklype, didesnis aukštis ir panašūs dideli neatitikimai. Inventorizacijos byloje turi būti užfiksuoti ir kiti statiniai pvz. malkinė, pirtis, pavėsinė. Šiems menkaverčiams nedidelės kvadratūros statiniams projektai ir leidimai nereikalingi. Pabaigus namo pridavimą, nekilnojamas turtas registruojamas Registrų centre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *