Home > Kiemas ir aplinka > Maumedžio terasai gresia puvimas – kaip apsisaugoti?

Maumedžio terasai gresia puvimas – kaip apsisaugoti?

Niekas nenori galvoti apie tai, kad gražūs ir elegantiški (dažnai ir brangūs) mediniai eksterjero elementai yra trapūs bei pažeidžiami. Nors jie atlaiko mūsų svorį ir net sunkius baldus, lauko terasoms iš maumedžio lentų nuolat grasina drėgmė, UV spinduliai, kenkėjai ir kitos aplinkos sąlygos. Jei nieko nedarysite, tik laiko klausimas, kol šie faktoriai padarys sunkiai tvarkomą arba visai nepataisomą žalą gražiai maumedžio medienai. Turbūt iš karto kyla klausimas – Tai kaip ją apsaugoti? Atsakome!

Jums reikia tinkamų priemonių

Kadangi aplinka terasos lentas veikia nuolat, jūs turite pasirinkti apsaugos priemones, kurios taip pat suteiktų apsaugą nuolat. Pasirinkimai yra: lakas, vaškas bei alyva. Lakas nėra toks patvarus bei universalus, kaip alyva, o vaškuoti šiek tiek sudėtingiau, todėl būtent alyva maumedžiui tampa dažniausiu pasirinkimu.

Kaip ji veikia? Ogi prasiskverbdama gilyn į pluoštą bei užpildydama poras. Reguliariai aliejuojamos terasos lentos atrodo sveikos, gyvybingos, ryškios ir naujos, nepaisant to, kad pačiai medienai jau gali būti nemažai metų. Aliejuoti pakartotinai reikia tik kas 1-2 metus, priklausomai nuo aplinkos poveikio.

OSMO alyvos, specialiai maumedžiui, gali apsaugoti ir nuo UV spindulių, ir biocidų pagalba, nuo kenkėjų bei padengti lauke esančias lentas slydimui atspariu, anti-slip paviršiumi, dėl ko padidėja saugumas ir komfortas. Geriausia tai, kad jos – pakankamai natūralios ir nepavojingos nei žmogui, nei gyvūnams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *