Kraštovaizdžio architektų darbo rinka Lietuvoje santykinai maža, darbo galimybių šioje srityje yra nedaug. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga įkurta 1995 m., siekiant populiarinti šią profesiją ir remti jos narius . Tačiau nepaisant sąjungos pastangų, kraštovaizdžio architektų darbo rinka Lietuvoje išlieka konkurencinga ir sudėtinga orientuotis.
Konkurencija tarp kraštovaizdžio architektų Lietuvoje yra didelė dėl riboto laisvų darbo vietų skaičiaus šioje srityje. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, atsakinga už profesijos propagavimą ir renginių organizavimą, taip pat kasmet siūlo kraštovaizdžio architektūros darbų konkursą . Šis konkursas suteikia galimybę kraštovaizdžio architektams pademonstruoti savo įgūdžius ir įgyti pripažinimą šioje srityje. Tačiau konkursas rodo ir didelę kraštovaizdžio architektų konkurenciją Lietuvoje.
Kraštovaizdžio architektų atlyginimų lūkesčiai Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, yra gana menki. Vidutinis kraštovaizdžio architekto atlyginimas Lietuvoje yra apie 1000-1500 eurų per mėnesį, priklausomai nuo patirties lygio . Tai gerokai mažesnis nei vidutinis kraštovaizdžio architektų atlyginimas kitose Europos šalyse. Dėl to daugelis kraštovaizdžio architektų Lietuvoje gali sunkiai pragyventi vien iš savo profesijos ir gali tekti papildyti savo pajamas kitais įdarbinimo šaltiniais.
Veiksniai, turintys įtakos kraštovaizdžio architektų darbo rinkai Lietuvoje
Kraštovaizdžio architektų darbo rinką Lietuvoje įtakoja įvairūs veiksniai, įskaitant ekonomines sąlygas ir valstybės investicijas į infrastruktūrą. Kai ekonomika yra stabili ir auga, paprastai daugiau investuojama į statybos projektus, o tai gali sukurti darbo vietų kraštovaizdžio architektams. Tačiau ekonominio neapibrėžtumo metu gali sumažėti statybų projektų ir atitinkamai sumažėti darbo galimybių. Be to, valstybės investicijos į infrastruktūrą, pvz., parkus, viešąsias erdves ir transporto sistemas, taip pat gali turėti įtakos kraštovaizdžio architektų paklausai.
Kitas veiksnys, turintis įtakos kraštovaizdžio architektų darbo rinkai Lietuvoje – auganti tvaraus ir aplinką tausojančio dizaino paklausa. Vis daugiau žmonių suvokia žmogaus veiklos poveikį aplinkai, didėja kraštovaizdžio architektų, galinčių suprojektuoti erdves, kurios būtų ne tik estetiškai patrauklios, bet ir tausojančios aplinką, poreikis. Kraštovaizdžio architektai, turintys tvaraus dizaino patirties, gali turėti pranašumą. darbo rinkoje, nes jie gali pasiūlyti sprendimus, atitinkančius augančią aplinką tausojančio dizaino paklausą. http://cvpavyzdys.com/index.php/category/straipsniai/