Home > Kiemas ir aplinka > Lauko baseino priežiūra – patarimai

Lauko baseino priežiūra – patarimai

Jeigu nusprendėte įsigyti lauko baseiną, čia rasite naudingų patarimų, kurie padės baseiną tinkamai pasirinkti, sėkmingai prižiūrėti bei ilgai juo mėgautis. Nors tai pirkinys tikrai ne kiekvienam, galima pasidžiaugti, kad Lietuvoje vis didesnė dalis nuosavų namų, kotedžų bei sodų savininkų turi ir randa galimybių nusipirkti ar įsirengti lauko baseiną. Šis straipsnis skirtas ne tik iškasamų bei įrengiamų, bet taip pat ir vadinamųjų „pastatomų“ baseinų turėtojams ar potencialiems turėtojams.

Visų pirma, baseino priežiūros kaštai ir patarimai

Kaip ir prieš perkant automobilį, daug kas galvoja tik apie pačios transporto priemonės kainą, bet pamiršta laiką ir išlaikymui skirtus pinigus, kurie yra reikalingi sėkmingai eksploatacijai. Visų pirma su baseinu turi būti įrengiami ir atitinkami vandens valymo, vandens filtravimo įrenginiai, tas vanduo neturėtų patekti į gruntą, jūsų vandentiekį. Toliau yra profilaktinė vandens priežiūra, priemonių arba paslaugų pirkimas. Baseino priežiūrą būtina atlikti vidutiniškai po kartą per savaitę arba dar dažniau, jeigu jūsų gyvenime baseinas naudojamas dažniau.

Filtras gali kainuoti ir kelis šimtus eurų, vandens pumpavimo įranga – dar porą šimtų, o nuolatinė priežiūra per metus, nepriklausomai nuo to, kad sezonas Lietuvoje ir yra trumpas – gali pareikalauti irgi kelių šimtų eurų. Sakoma, kad vandens šildymo sąnaudos ir paprastas baseino išlaikymas (sezono metu) gali pareikalauti 40-100 eurų per mėnesį.

Pradžioje geriausia yra pasitarti su specialistais. Kai jau žinosite ką siūlo ir pataria jie, galėsite lengviau matyti ir skaičiuoti potencialias ir einamas išlaidas.

Žiemą – tinkamas paruošimas

Lietuvoje maudynių sezonas trumpas, turbūt sumoje gaunasi 4, galbūt 4 su puse mėnesio per metus, kada lauko baseinu galima komfortiškai naudotis. Birželis, liepa ir rugpjūtis bei pusė gegužės ir rugsėjo turbūt yra tas laikas, kada baseine bus malonu turkštis tiek jums, tiek jauniausiems šeimos nariams, kurie, ne paslaptis, yra didžiausi maudynių entuziastai.

Problema ta, kad mums lieka septyni su puse mėnesio kada baseinas bus arba yra nenaudojamas. Tačiau tas faktas nereiškia, kad nenaudojimas pateisins nepriežiūrą. Visiškai ne, neprižiūrėtas baseinas išvis taps nebetinkamu naudoti, todėl šaltuoju metų laiku ir ne sezonu reikėtų juo pasirūpinti.

Baseinų specialistai tuo metu baseiną pataria ir gana rimtai rekomenduoja „užkonservuoti“. Standartinė procedūra atrodo taip:

●Jūs pasimaudote paskutinį kartą
●Visiškai išleidžiate baseiną
●Išvalote sieneles, dugną, kopėčias ir kitas konstrukcines dalis ir naudojate atitinkamus chemikalus
●Galima ir į vandenį įpilti valomosios priemonės, bet ji neretai būna agresyvi ir vėliau gali pakenkti odai
●Su elektra irgi reikia būti atidiems, prieš visiškai pašalinant vandenį, turite jį nuleisti iki atitinkamo lygio, tada jį išsiurbti arba pašalinti iš vamzdžių, filtrų, siurblių…

Vėlgi, geriau pirmą arba pirmus kartus pasitarti su specialistais ir tik tada imtis veiksmų patiems.

Visa ko pradžia – įsigijimas

Teisinga yra manyti, kad įsigiję pigesnį baseiną – sutaupote. Jeigu randate gerą baseiną gera kaina, galėsite atlikusias lėšas panaudoti kokybiškesnei priežiūrai, kopėtėlių arba gretutinių konstrukcijų įrengimui. Suaugusiems žmonėms tinkantis baseinas kainuos daugiau nei kelis šimtus eurų, o įrengiamas arba iškasamas variantas ir per kelis tūkstančius eurų.

Baseinas – ne pigus malonumas. Tačiau tai labai maloni ir atpalaiduojanti investicija, kuri, kas be ko – ilgaamžė. Turite naudingos informacijos ir, jei galite sau tai leisti – pirkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *