Home > Namams > Rekuperatoriai: kaip šie inovatyvūs įrenginiai gerina gyvenimo kokybę?

Rekuperatoriai: kaip šie inovatyvūs įrenginiai gerina gyvenimo kokybę?

Rekuperatoriai: kaip šie inovatyvūs įrenginiai gerina gyvenimo kokybę?

Anksčiau oro mainai namuose vykdavo dėl jų netobulumo, t.y. langų ir durų, o kartais ir sienų nesandarumų. Ši ventiliacija vadinama infiltracija. Apie ventiliaciją nebuvo paminėta, nes problema buvo jos perteklius, o ne trūkumas.

Šiuo metu statomi sandarūs, modernūs ir energiją taupantys namai neleidžia infiltruotis, todėl oro mainai turi būti tinkamai suprojektuoti. Taip gimė idėja panaudoti mechaninį vėdinimą, t.y. planinį oro paskirstymą atskirose namo patalpose. Už oro judėjimą atsakingi elektra varomi ventiliatoriai. Jei oras tiekiamas ir šalinamas į atskiras patalpas, galite labai tiksliai suplanuoti jo kiekį, reikalingą gyvenimo komfortui namuose palaikyti.

Dabar esame tik vienas žingsnis nuo dar pažangesnės ventiliacijos. Iš sistemos, kuri atgaus šilumą iš išleidžiamo iš namų oro ir perduos į kambarius tiekiamą gryną orą. Tokia sistema paprastai vadinama rekuperacija. Jos įrengimo kainos ir kokybės santykis jus nustebins.

Kodėl verta? Rekuperacija reiškia sveikus namus.

Nepertraukiamo oro mainų efektas taip pat yra garantas, kad bus išlaikytas žemas drėgmės lygis, todėl nebeliks drėgnų langų, sienų ar pavojaus jiems supelyti. Namas su tinkamai veikiančia ventiliacija yra „sveikas namas“. Dėl reguliaraus vėdinimo atsigavimas padeda išvengti ligų, susijusių su pelėsiu ir drėgme, pavyzdžiui, kvėpavimo takų ligomis ir astma. Rekuperacija su šilumos atgavimu leidžia palaikyti pastovią temperatūrą patalpose, kuri užtikrina šiluminį komfortą ir teigiamai veikia gyventojų sveikatą.

Rekuperacija užtikrina nuolatinę oro cirkuliaciją ir teršalų, dulkių ir drėgmės pašalinimą iš patalpų. Tai pagerina patalpų oro kokybę, o tai turi teigiamą poveikį gyventojų sveikatai. Mechaninis vėdinimas paprastai yra tylesnis nei natūralus vėdinimas, todėl patalpose sumažėja triukšmas. Per didelis vidinis triukšmas gali sukelti stresą, nuovargį ir kitus neigiamus padarinius sveikatai.

Beje, nekilnojamasis turtas, kuriame įrengtos šilumos rekuperacinės sistemos, gali būti patrauklesnis potencialiems pirkėjams ir nuomininkams, o tai gali prisidėti prie turto vertės padidėjimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *