Home > Produktai > Kodėl verta statyti saulės modulį ant namo stogo?

Kodėl verta statyti saulės modulį ant namo stogo?

Per vieną dieną Saulė Žemei tiekia tiek energijos, kad – jei pavyktų ją valdyti visą – jos pakaktų žmonių energijos poreikiams patenkinti mažiausiai 25 metams. Nors tokiais mastais to padaryti kol kas negalime, bet jau dabar galima ir apsimoka panaudoti saulės energiją bent daliai reikalingos elektros energijos pagaminti, pavyzdžiui, viename name.

Saulės moduliai kiekvienam namo savininkui gali savarankiškai pagaminti dalį elektros energijos, reikalingos apšvietimui, elektronikai ir buitiniams prietaisams maitinti, o svarbiausia – vėdinimo ir šildymo instaliacijai, ypač turintiems šilumos siurblius. Verta paminėti, kad – skirtingai nuo atsinaujinančios vėjo ar vandens energijos – saulės energijos pavertimo elektra procesas yra visiškai tylus.

Saulės modulių privalumai

Jie ekologišku būdu generuoja elektros srovę iš nemokamos ir visiškai atsinaujinančios saulės energijos, gali žymiai sumažinti neatsinaujinančio kuro suvartojimą ir anglies dvideginio išmetimą į atmosferą. Tai galioja ne tik individualiems namams, bet ir vidaus elektros gamintojams. Tačiau saulės modulių instaliacijos įrengimas namuose ne tik atneša naudos aplinkai. Kiti privalumai namų savininkams – mažesnės elektros sąnaudos ir bent dalinė nepriklausomybė nuo vis brangstančių elektros energijos tiekimo tinklų.

Kiekviena sunaudota nuosavos elektros kilovatvalandė reiškia mažesnes sąskaitas už elektros pirkimą iš jūsų tiekėjo. Tuo pačiu, kuo labiau elektros energijos sąnaudos didėja, tuo didesnė namui saulės modulių instaliacijos nauda. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad įsirengę saulės modulius padidiname savo turto vertę, o tai bus svarbu jį parduodant ar nuomojant.

Saulės modulius montuoti geriausiai tinka pastatai su dvišlaičiu stogu, orientuoti viena plokštuma į pietus, be jokių, kaminų ar kitų elementų, galinčių sukelti periodinį šešėliavimą.

Tiesioginė saulės modulių instaliacijos teikiamos energijos dalis bendrame elektros suvartojime namuose, žinoma, priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau gerai apšiltintame pastate ji gali būti net daugiau nei 30%.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *