Home > Interjeras > Vaikų kambario idėjos

Vaikų kambario idėjos

vaiku kambarys avent

Įrenginėjant kambarį vaikui tėvelių laukia ne mažas iššūkis. Kambarys turi būti vaikiškas, linksmas, saugus, turi tilpti daug daiktų, žaislų. Atrodo tai nesuderinamos savybės. Bet viską susidėliojus mintyse, suplanavus zonas viskas pradeda aiškėti.

 

Štai kelios idėjos, kaip įrengti žaismingą vaikų kambarį:

 

1. Kambarys turi būti šviesus. Tiek mažyliams, tiek vyresniems vaikams, kai jau savarankiškai ruošia pamokas, daug smagiau, kai kambarys jaukus, šiltas ir šviesus. Todėl jau renkantis būstą ar jį statantis reikia suplanuoti, kad vaikų kambario langai būtų nukreipti į pietus, pietryčius, pietvakarius. Sienų spalvos galėtų būti šviesios.

2. Vaikiškumo kambariui suteiks spalvingi lipdukai sienoms, spalvingi nuotraukų rėmeliai, vaikiški paveikslai, mažos spalvotos lentynėlės dekoruotos nuotraukomis, mielais žaisliukais ir dirbtinės žolės vazonėlis.

3. Kad tilptų daug žaislų ir kitų būtinų vaikiškų daiktų, kaip avent buteliukų sterilizatorius ar šildytuvas, reikia suplanuoti erdvias daiktų lentynas, o spintas funkcionalias.

4. Prieš pradedant kurti kambarį vaikui, patartina susiskirstyti kambarį į zonas. Gerai apgalvoti kur bus žaidimų, piešimo, miego, knygučių skaitymo zonos. Dabar kiekvienai zonai parinkti tinkamus baldus, aksesuarus. Miego zonai reikės lovytės ir komodos. Juk prieš miegą reikia atlikti daug procedūrų, todėl komodoje pravartu laikyti sauskelnes, drėgnas servetėles, labai patogus avent kūdikių priežiūros rinkinys, kuriame yra termometras, žirklutės, šukos mažoms garbanoms šukuoti ir kiti priedai. Ant pačios komodos pravers mažo galingumo šviestuvas, kad kambaryje būtų prieblanda, taip pat avent mobili auklė ar vaizdo stebėjimo įrenginys. Kas leis stebėti mažylio miegą ir jaustis tėveliams ramiai, kad esant kitame kambaryje neišgirsite jo verksmo.

5. Piešimo ir žaidimų zona galėtų būti bendra. Ją išskirti galėtų spalvingas kilimas, ant kurio vaikučiui būtų jauku ir šilta žaisti ir staliukas su kėdute. Čia mažylis galėtų piešti, skaityti, o ištroškęs rastų avent buteliuką ar gertuvę.

6. Saugi erdve bene didžiausias reikalavimas vaikų kambariui. Čia neturėtume rasti baldų smailiais kampais, visi baldai pritvirtinti prie sienos, kad neužvirstų ant mažylio, daiktai, kurie galėtų sužeisti – padėti saugiai, nepasiekiamoje jam vietoje. Jei mažasis gyventojas dar nemoka atsidaryti ir uždaryti stalčių, reikėtų pasirūpinti ir jų saugumu specialiomis priemonėmis, kad vaikutis neprisispaustų pirštukų. O avent sukurtu termometru stebėti kambario temperatūrą, kad kambaryje nebūtų nei per karšta, nei per šalta.

 

Kiekvieni tėveliai jaučia kas jų vaikui gerai ir saugu, todėl stengiasi sukurti namus kupinus meilės mažajam stebuklui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *