Home > Kiemas ir aplinka > Patarimai, kurie padės pačiam pasistatyti terasą

Patarimai, kurie padės pačiam pasistatyti terasą

Kuo orai yra šiltesni – tuo dažniausiai norisi daugiau laiko praleisti lauke. Jeigu turite nuosavą sklypą – jo akcentas privalo būti stilinga, jauki ir funkcionali terasa. Tai erdvė, kurią tinkamai įrengus gali tarnauti visus metus, tikrai ne tik vasarą. O juk grilinti lauke – gera ir kai šilta, ir kai sninga, galiausiai, kai krenta rudeniniai lapai. Svarbiausia – tinkamas, detaliai apgalvotas terasos projektas.

Su stogu ar be?

Pirmiausia reikia pačiam sau atsakyti – kokia bus terasos paskirtis. Vieniems puikiai užtenka atviros erdvės, kurioje bus leidžiamas laikas maloniu oru. Kitiems svarbu, kad terasa būtų su stogu, apsauga  nuo lietaus. Treti, ypač tie, kurie gyvena netoli jūros – projektuodami terasas atsižvelgia ir į vėją, tai yra, būtina komponuojama siena.

Jeigu terasas bus be stogo – reiškia, kad grindys taip pat nebus apsaugotos. Tuomet geriausia rinktis specialiai terasai skirtas PVC terasines lentas, kurios nėra lepios. Jų kainą sužinokite čia. Atnaujinti tokias lentas galima kas kelerius metus (impregnuojant), terasa atrodys puikiai, galiausiai, tarnaus daugelį metų. Jomis padengus grindis – terasa gali būti ir be stogo. Visgi, su juo – kur kas praktiškesnis pasirinkimas, erdvė bus funkcionalesnė.

Terasos stiklinimas arba kitos sienų dengimo technologijos

Kadangi dažnas nori erdvės, kuri tarnautų ne tik vasaromis – reikia pasirūpinti terasos sienomis. Vėlgi, galima rinktis pigius tentus, kurie apsaugo nuo vėjo bei kritulių. Tačiau jie neužtektinai sandarūs, kad taip pat būtų galima terasos malonumais vėlyvą rudenį arba žiemą. Patogesnis, tačiau kur kas brangesnis variantas, yra įstiklintos terasos. Ne tik estetiškai atrodo, tačiau ir tarnauja daugelį metų. Tiesa, pasikartosime, kad kainos prasme – tinka ne visiems. Galiausiai, galima sieneles dengti PVC danga. Geriausia rinktis storesnes. Matomumas pro jas nebus toks tobulas kaip pro stiklą, tačiau kainuoja pigiau ir tinkamai sujungus – neblogai sulaiko šilumą terasoje.

Terasos aukštis

Galiausiai, nepamirškite, kad terasa bus funkcionali tik tokiu atveju, kai jos aukštis bus tinkamas ir atėjimui į erdvę iš lauko, ir iš vidaus. Dažniausiai terasa siekia apie 25 cm. Nuo žemės, tačiau kiekvienas projektas yra unikalus, tad ir kuriamas  atsižvelgiant ne tik į meistrų rekomendacijas, tačiau ir į praktiškumą bei stilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *