Home > Kiemas ir aplinka > Kaip paruošti kiemo projektą?

Kaip paruošti kiemo projektą?

kiemo projektavimas

Planuojant namo statybas, svarbu atlikti ir kiemo projektavimą. Svarbu tinkamai suplanuoti sklypo teritoriją. Ją planuojant reiktų numatyti būsimus pastatus, poilsio zoną, sodui ar daržui skirtą vietą, gėlynus ar dekoratyvinius augalus, takus, pravažiavimus, tvorą ir kiemo vartus ir vartelius. Reiktų numatyti ir kiemo apšvietimą, nes nuo to priklausys kur reikės pakloti elektros kabelius.

Tinkamai suplanuoti ir suprojektuoti aplinką jums padės landšafto dizaineris ar aplinkos architektas. Jis ne tik atliks aplinkos vizualizaciją, bet ir paruoš plano projektą ten bus jūsų kiemas suskirstytas pagal zonas: ūkinė, reprezentacinė ir poilsio. Bus nurodyta kurioje vietoje bus įrengti vandens ar elektros šaltiniai, įvairūs dekoratyviniai augalai ir aiškus objektų išdėstymas. Svarbu numatyti visas reikalingas inžinerines sistemas, įrengti uždarą drenažą, laistymo sistemas ir apšvietimą.

Rekomenduotina sklypo planavimą atlikti kartu su namo projektu, nes tuomet bus lengviau realiai įvertinti turimą vietą. Sklypo projekto ir namo apdailos užbaigimui svarbu įrengti tvorą ir vartus. Tai sukuria harmoningą namo aplinką ir sukurs jaukumą.

Taip pat daug pastangų reikalauja ir tinkamas kiemo apželdinimas. Daug kas svajoja basomis pasivaikščioti po tvarkingą ir išpuoselėtą pievelę. Tačiau vis labiau karštėjančios vasaros priverčia pagalvoti apie tinkamą laistymo ir drėkinimo sistemą. Tuomet karšta saulė jos neišdegins, kas negrįžtamai gali sugadinti veją. Taip pat reiktų reguliariai ją pjauti, tačiau tai galima automatizuoti įsigijus žoliapjovę-robotą. Sezoniškai reiktų veją patręšti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis.

Dekoratyvinius augalus taip pat reiktų rinktis atsakingai. Reiktų derinti juos pagal sezoniškumą, numatyti jų žydėjimo laiką arba rinktis bent keletą visžalių augalų.

Užbaigti kiemo įrengimą, galite aptvėrę savo sklypą tvora, kurią galima derinti kartu su kiemo vartais ir varteliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *