Home > Interjeras > Ką daryti, kada namuose trūksta natūralios šviesos

Ką daryti, kada namuose trūksta natūralios šviesos

Neretai dėl diskomforto arba prastos savijautos namuose yra kaltas ne kas kitas, o apšvietimo stoka. Tai – rimta daugelio interjerų problema, mat buvimas patalpose, kur trūksta šviesos yra nemalonus arba net varginantis. Tačiau tokia problema nėra be išeities. Iš tiesų tai galima rasti ne vieną ir ne du sprendimus, kurie padės į patalpą atnešti daugiau natūralios šviesos arba ją pakeisti taip, kad pasikeistų pojūčiai, esant patalpose. Taigi, ką daryti, kada namuose trūksta natūralios šviesos?

Užuolaidas keiskite roletais arba žaliuzėmis

Pakeitę užuolaidas į žaliuzes pastebėsite didžiulį pagerėjimą, mat galėsite daug lengviau reguliuoti šviesos kiekį, kuris patenka į patalpą. Tas pats galioja ir kai kalbame apie roletus, mat roletai yra bene pati universaliausia priemonė lango dengimui. Patogu ir tai, kad roletai internetu parduodami tokiomis pat, jeigu ne dar geresnėmis kainomis nei įprastose parduotuvėse. Pakanka išsimatuoti ir galima įsigyti labai aukštos kokybės prekę, kuri tarnaus ilgai ir padės geriau apšviesti patalpą.

Rinkitės šviesius baldus

Turbūt žinote, kad kambario šviesumas labai priklauso ne tik nuo langų dydžio ar šviesų ryškumo, bet ir nuo to, kiek daug šviesos atspindi kambaryje esantys baldai. Taigi savaime suprantama, kodėl rekomenduojame rinktis šviesaus medžio, gelsvus, balkšvus arba kitų šviesių atspalvių baldus. Jeigu kambaryje trūksta šviesos, tamsi ąžuolinė danga gali būti graži, bet tikrai nebus praktiška.

Išvalykite šviestuvus ir nuvalykite langus?

Galbūt nereikia nieko per daug keisti ir pakanka tik išvalyti šviestuvus? Per laiką juose prisikaupia dulkių ir kitokių šiukšlių bei nuosėdų, kurios silpnina šviesos srautą ir paverčia jį blausesniu. Dėl šios priežasties verta bent kartą į pusmetį išvalyti šviestuvus arba lempų gaubtus.

Tas pats galioja ir langams. Tačiau tai darykite atsargiai arba, jeigu jūsų langai yra aukštai, samdykite profesionalus, kad tai padarytų už jus.

Perdažykite sienas ir/ar lubas

Kiek drastiškas ir labai daug ką keičiantis sprendimas, todėl jį rinkitės tada, kai apšvietimo stoka labai slegia. Perdažykite sienas arba pakeiskite tapetus į šviesesnę spalvą arba atspalvį. Lubos gali sugerti iki 75% į kambarį patenkančios šviesos, todėl jų spalva taip pat svarbi. Daugumoje būstų jos paliekamos baltos būtent dėl šios priežasties.

Įprastas lemputes pakeiskite LED

Natūralios šviesos kiekio tai nepadidins, bet dirbtinį apšvietimą tikrai pagerins. Ypač, jeigu pasižiūrėsite į reguliuojamas LED lemputes, pamatysite, kad jų šviesa gali būti sukalibruota taip, kad būtų neatskiriama nuo dienos šviesos, todėl jausitės jaukiau. Galų gale – LED lemputės taupo elektrą bei šviečia daug ryškiau už kaitrines, o ir tarnauja ilgiau.

Išmanūs sprendimai

Reguliuojamas (angl. dimming) apšvietimas, išmaniosios LED lemputės, sensoriniai jungikliai, kurie įsijungia jums įėjus į patalpą ir kiti modernūs, SMART tipo sprendimai tikrai atsiperka. Turėdami daugiau galių reguliuoti apšvietimą galėsite namus paversti jaukesniais ir daug šviesesniais, kai tam bus poreikis.

Sumontuokite daugiau papildomo apšvietimo

Neapsiribokite tik pagrindiniais šviestuvais ir/ar lempomis. Labai rekomenduojame pasižiūrėti ir į kambario kampus arba tuščias erdves, nes jose galima pastatyti toršerą ar šviestuvą. Vis dažniau interjero dekoratoriai pataria naudotis ir LED juostomis arba dekoratyvinėmis lemputėmis, kad apšviestumėte tamsias kambario vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *