Home > Kiemas ir aplinka > Pavėsio sukūrimas sode

Pavėsio sukūrimas sode

Jei sodą kuriate klimato sąlygomis, kur intensyviai šviečia vasaros saulė, daugeliui sode esančių daržovių geriausia suteikti popietinį pavėsį. Pavėsis į sodą prilygsta augalams uždėti „saugą nuo saulės“. Svarstote, kaip sukurti pavėsį sode? Gal jums padės kokybiški lauko skėčiai? Jie gali būti taip pat lauko skėčiai nuo lietaus, lauko skėčiai pavėsinės, taip pat lauko skėčiai atsparūs vėjui. Štai keli mėgstamiausi būdai padaryti šešėlį ir padėti jūsų sodui išgyventi karščiausiais vasaros mėnesiais.

3 priežastys suteikti popietinį šešėlį

Rytinė saulė suteikia daug energijos per fotosintezę be pernelyg didelio karščio streso, kurį sukelia ilgalaikis saulės poveikis visą dieną. Pavėsis augalams gali sumažinti drėgmės praradimą dėl transpiracijos (vandens išgaravimo iš augalų lapų). Dauguma daržovių patiria stresą, kai temperatūra yra aukštesnė nei 25 laipsniai. Atspalvis apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių nuo žalumynų, o užtemdytame plote gali būti apie 5 laipsniais vėsiau nei be šešėlio. Daugelis daržovių nemėgsta didelio vasaros karščio. Suteikite pavėsį  augalams, kai temperatūra pradeda įkaisti, kad pratęstumėte derliaus nuėmimą.

5 būdai sukurti pavėsį sode

Apgalvotas sodo dizainas, šešėlių audinys, saulėgrąžos, skėčiai ir vynmedžiai gali būti naudojami įvairiais būdais, siekiant suteikti pavėsį pomidorams, pipirams, baklažanams ir bet kurioms kitoms daržovėms, kurioms reikia šiek tiek palengvėjimo nuo saulės. Pomidorai dažnai gauna naudos iš papildomo pavėsio vasaros sode. Patarimas, kurį reikia atsiminti: nors karšto klimato vasaros sodams karščiausiais metų mėnesiais reikia šešėlio, saulė yra pranašumas vėsesniais mėnesiais. Kadangi daugumai rudens ir žiemos sodų reikia pilnos saulės, geriausia sodą suteikti laikinu (ne nuolatiniu) šešėliu karščiausiais metų mėnesiais. Sukurkite pavėsį sode apgalvotu sodo dizainu. Sodininkystė karštame klimate reiškia išmokti efektyviai dirbti su saulės šviesa. Saulės nuorodos kitoms vietoms netaikomos žemose dykumose ar kituose karšto klimato regionuose. Atkreipkite dėmesį, kurios jūsų kiemo vietos natūraliai gauna ryto saulės ir popietės šešėlio. Šios vietos yra puikus nekilnojamasis turtas bet kokiems augalams, bet ypač vasaros sodui. Naudokite šias vietas savo sode daržovėms, kurioms reikia šešėlio. Į pietus ar vakarus nukreiptoms jūsų kiemo dalims tikriausiai reikės papildomo šešėlio. Jei jūsų sodo plotas yra visiškai saulėtas, apsvarstykite galimybę pridėti šešėlinio audinio. Negalvokite visiškai uždengti sodo, o suteikti šiek tiek palengvėjimo, kai saulė yra aukščiausia. Dieną vietovė turėtų gauti šiek tiek saulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *