Home > Interjeras > Moliūgų dekoracijos per Helovyną

Moliūgų dekoracijos per Helovyną

darzoves

Helovyno tradicijos nors ir su aplinkinių priešiškumu, bet panašu, kad prigijo Lietuvoje. Ši šventė vyksta spalio 31 dieną ir jos metu yra persirengiama įvairiais kostiumais: vaiduokliais, velniais, drakulomis, mirusiomis nuotakomis ir kitais personažais, atspindinčiais pomirtinį gyvenimą.

Helovynas yra kildinamasis iš keltiškos Sauino šventės, rengiamos keltų mirties dievo Samhaino garbei. Ji simbolizuodavo šalčio ir tamsos sezono pradžią, kuri daugeliui asocijuojasi su mirtimi. Senovėje buvo tikima, kad šis dievas vienam vakarui leisdavo sieloms sugrįžti į savo namus.

Vienas iš pagrindinių Helovyno simbolių yra moliūgai. Šios daržovės yra itin populiarios, nes ūkininkų turguose ir prekybos centruose moliūgai yra išperkami. Tuomet tiek maži, tiek dideli, stengiasi kuo išradingiau juos išskaptuoti, išpjaustinėti ir dekoruoti. Puošti savo namus ir kiemus. Kasmet vyksta moliūgų parodos bei šventės, kurių metų ne tik renkami gražiausi meno kūriniai, pagaminti iš moliūgų, bet ir ragaujami skanėstai, pagaminti iš jų.

Skaptuojant moliūgus, tikrai verta neišmesti moliūgų masės su sėklomis. Išdžiovinus šias sėklas ir išlukštenus, turėsite ne tik puikų užkandį, bet ir pagardą, įvairioms salotoms, kepiniams ir desertams. Taip pat iš moliūgų gabaliukų galite pasigaminti puikių cukatų ir natūralių saldainių. Jie puikiai tiks pyrago įdarui ar kepant keksiukus. Na, o jei nemėgstate desertų, tai išmėginkite įvairius patiekalus iš moliūgų: troškinius; trintas sriubas ir daržovėmis bei mėsa įdarytą moliūgą, keptą orkaitėje.

Rekomenduojama sezono metu valgyti kuo daugiau moliūgų, nes jie yra labai naudingi sveikatai. Jie padeda stiprinti imunitetą, nes šiose daržovėse gausu vitamino C. Taip pat juose gausu B grupės vitaminų, reikalingų mūsų nervų sistemai palaikyti ir vitamino E, kuris padeda lėtinti senėjimo procesus ir veikia kaip antioksidantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *