Home > Interjeras > Padidintas privatumas namuose. 3 naudingi patarimai

Padidintas privatumas namuose. 3 naudingi patarimai

namai, saugumas, privatumas

Tankiai apgyvendintose miestų teritorijose žmonės labai dažnai kenčia dėl privatumo trūkumo. Kai žemės sklypų dydis tik 4-6 arai asmeninės erdvės poilsiui ir laisvalaikius be pašalinių žvilgsnių trūksta kone kiekvienam. Namo langai žiūrintys į kaimyno kiemą gali kelti nepatogumą nuo šurmulio pavargusiam žmogui bei gadinti santykius su kaimynas tačiau pastelkus keletą gudrių idėjų galima viso to išvengti.

 

Langai

Projektuojant namą reikia labai gerai apgalvoti vietas kuriose planuojame montuoti langus. Labai retai kam patinka kai kaimynas spokso į vidų pro langus, tačiau to išvengti galima įrengus juos priešingoje pusėje paliekant tuščią namo sieną arba pagalbinių patalpų, garažo langus kurie yra su specialiu nepermatomu stiklu (matinis stiklo paketas). Kitas daug brangesnis būdas Smart Glass technologija kai stiklo tamsumą galima reguliuoti elektros pagalba. Stiklo paketo viduje esantys kristalai pakeičia stovį ir praleidžia tik tiek šviesos kiek nustatote, langas pasidaro baltas lyg būtų užklijuotas plėvele. Kvadratinio metro kaina nuo 85eur.

 

Augalai

Sodinkite augalus prie namo ir tvoros (https://stogulinija.lt/produktai/tvoros/), jie ne tik suteikia daugiau jaukumo, uždengia kiemo objektus kurių nenorime matyti patys pvz. šiukšlių konteineriai, kompostavimo dėžės. Geriausia pasirinkti spygliuočius augalus, tujas, kurie žaliuoja visais metų laikais ir užstoja nepageidaujamus praeivių žvilgsnius. Jei medžių ar krūmų pasodinsite tankiau jie užstos dar ir dulkes bei triukšmą. Vienintelis trūkumas kad augalams užaugti reikia ne vienerių metų todėl tai nėra greitas problemos sprendimo būdas.

 

Užuolaidos

Jei langų vietas galima planuoti ir perkelti tik planuojant ir statant namą, persikėlus gyventi į jau įrengtą būstą nelieka nieko nieko tik uždengti langus užuolaidomis. Kombinuojant šviesias dienines ir tamsias naktines užuolaidas galime gauti norimą efektą kai iš lauko nieko nesimatys o jūs puikiai matysite kas vykstą kieme.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *