Home > Interjeras > Kokias plyteles pasirinkti vonios kambariui?

Kokias plyteles pasirinkti vonios kambariui?

vonios plyteles

Vonios kambarys nuo kitų patalpų namuose labiausiai išsiskiria tuo, kad jame yra padidėjęs drėgmės lygis, o tai reiškia, kad ne visos grindų dangos yra tinkamos šios zonos įrengimui. Pasirenkant vonios plyteles labai svarbu tinkamai įvertinti jų paskirtį: ar plytelės sienoms, ar grindims kloti. Grindų danga vonioje turi būti atspari vandeniui ir lengvai prižiūrima. Keramikinių plytelių klijavimas yra populiariausias grindų įrengimo būdas vonioje. Ši medžiaga yra atspari vandeniui, išvaizdi ir palyginus nebrangi. Plytelėmis klota erdvė atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Didžiausi trūkumai plytelių yra šalčio pojūtis ir slidumas.

Ar natūralus akmuo geras pasirinkimas vonios kambariui?

Natūralus akmuo yra geras pasirinkimas vonios kambariui, tačiau labai brangus. Natūralus akmuo yra sunkus, ilgaamžis, estetiškai patrauklus bei atsparus vandeniui. Galimi ir kiti variantai: parketas, linoleumas, laminatas, tačiau vonios kambario drėgmė ilgainiui juos sugadintų.

Ką užtikrina reljefinis plytelių paviršius?

Neslidžių plytelių paviršiai yra reljefinės sandaros, todėl tokie paviršiai gana greitai užsiteršia ir sunkiau valomi nei slidūs paviršiai. Drėgnose patalpose- pirtyse, baseinuose, vonios kambariuose patariama rinktis saugumą, kurį užtikrina reljefinis plytelių paviršius ir tik po to galvoti apie valymo ypatumus.

Kokiomis plytelėmis klijuoti vonios sienas?

Vonios sienas galima iškloti bet kuriomis plytelėmis, nes sienos neperkraunamos mechaniškai. Plytelių paviršius padengtas specialia glazūra, todėl jų naudojimo laikas priklauso nuo glazūros tvirtumo. Pasirenkant plyteles geriau konsultuotis ne su su plytelių klojimo meistrais, bet su profesionaliais konsultantais plytelių prekybiniuose salonuose arba su dizaineriais. Didelių matmenų plytelių klojimas sudaro gana daug papildomų rūpesčių- grindų arba sienų paviršius turi būti idealiai lygus. Gana dažnai reikia plytelę apipjaustyti, kad galima būtų sukurti vietisą raštą ir pan. Meistrams patogiausios standartinės plytelės 15-25 cm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *