Home > Biuras > Kaip atpažinti nesaugias svetaines?

Kaip atpažinti nesaugias svetaines?

Nesaugi svetainė gali platinti kenkėjišką programinę įrangą, vogti jūsų informaciją, siųsti nepageidaujamas žinutes ir kt. Norint apsaugoti save ir savo asmeninę informaciją, svarbu žinoti, kad svetainė rimtai rūpinasi jūsų saugumu, tačiau kaip tai nustatyti? Daugiau skaitykite https://www.manoit.lt/category/antivirusines-programos/

O mes pateikiame kelis ženklus, rodančius, kad svetainė yra saugi:

  • Patikrinkite SSL sertifikatą

Patikrinta nuosavybė, saugus URL adresas, pasitikėjimo antspaudas, kontaktinė informacija, privatumo politika ir teigiamo atsiliepimo piktograma – tai patikimos svetainės elementai, kurie padeda nustatyti, ar svetainė yra saugi. Daugelis žmonių, šiandien besinaudojančių internetu, tikriausiai žino terminą HTTPS, tačiau gali būti nežinantys jo reikšmės ir skirtumo nuo HTTP. Jei URL adrese matote tik HTTP, turėtumėte žinoti, kad svetainė nėra užšifruota, o tai reiškia, kad jūsų veikla gali būti matoma interneto grobuoniams.

  • Patikrinkite domeną

Atsargūs interneto naršytojai visada turėtų dukart patikrinti svetainės, į kurią nori patekti, URL adresą. Jei gavote el. laišką iš banko ar internetinės parduotuvės, paieškokite jų pavadinimo tokioje naršyklėje kaip „Google“, kad prisijungtumėte prie jų patikrinto domeno.

  • Išanalizuokite svetainės dizainą

Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai per trumpą laiką sukuria nesaugias svetaines, nekreipdami dėmesio į patrauklius dizaino elementus, kuriuos turi populiaresni puslapiai. Taip pat tikėtina, kad svetainėje bus rašybos ir gramatikos klaidų.

Jei susidūrėte su svetaine, kuri, atrodo, neatitinka numatyto įmonės prekės ženklo arba gerokai skiriasi nuo to, ką esate įpratę matyti, išeikite iš puslapio arba gerai pagalvokite prieš įvesdami bet kokią savo informaciją.

  • Nustatykite pasitikėjimo antspaudus

Vienas geriausių rodiklių tiems, kurie bando sužinoti, ar svetainė yra saugi, yra pasitikėjimo antspaudas. Pasitikėjimo antspaudai – tai piktogramos su užrašu „Saugu“ arba „Patikrinta“, esančios šalia URL adreso tinklalapio viršuje. Tiesiog spustelėkite ženkliuką ir pažiūrėkite, ar jis nukelia į patikros puslapį. Tai patvirtina, kad svetainė bendradarbiauja su saugumo partneriu, atsakingu už duomenų, kuriais dalijamasi ir kurie saugomi patikimoje svetainėje, apsaugą.

  • Apsvarstykite kibernetinio saugumo priemones

Žinoma, antivirusinės programinės įrangos atsisiuntimas puikiai tinka žmonėms, nežinantiems, kaip sužinoti, ar svetainė yra saugi, ar ne. Su antivirusine programa galite užtikrinti saugią interneto svetainių priežiūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *