Home > Interjeras > Kaip pasirinkti sienų plyteles?

Kaip pasirinkti sienų plyteles?

Sienų plytelės

Kaip priimti tinkamą sprendimą renkantis plyteles sienoms? Vadovaudamiesi keletu principų ir žinodami medžiagų ypatumus bei savybes galėsite išsirinkti geresnes plyteles sau ir savo būstui.

Įprastai sienų plytelės iš pirmo žvilgsnio gali nesiskirti nuo grindų plytelių, tačiau išnagrinėjus techninę charakteristiką galima pastebėti gana aiškų skirtumą. Pirmiausia reikia nuspręsti ar jus domina keraminės, ar kito tipo plytelės. Keraminis pasirinkimas dažniausiai yra labai lengvai prižiūrimas, nes prie paviršiaus nekimba dauguma dulkių, nešvarumai yra lengvai nuvalomi, o patvarumas bei ilgaamžiškumas bus tikrai jūsų pusėje. Tiesa, akmens masės plytelės bus gerokai ilgaamžiškesnės už paprastas glazūruotas plyteles, tačiau ir standartinės keramikinės opcijos atrodys puikiai net po ilgo laiko.

Sienų plyteles namų šeimininkai renkasi vonios kambaryje, virtuvėje, tualete arba prieškambaryje bei net terasose. Nors tokio tipo sienų apdaila vis dar nėra labai populiari miegamuosiuose ar svetainėse, galima rasti vis daugiau plytelėmis išklotų sienų naujos statybos būstuose. Paprastai jos sukuria švaros, ryškumo ir patvarumo efektą, yra gana ryškios ir pastebimos, todėl jos pasirenkamos patalpose, kur reikalinga šviesa ir išskirtinumas.

Ieškantiems prabangos – plytelės iš stiklo mozaikų arba glazūruotos plytelės bei natūralaus akmens imitacijos bus tinkamiausi pasirinkimai. Tokie dizainai dažnai sukuria komfortą, puošnumą ir ištaigingumą, kurio neatkartos jokia kita sienų danga.

Prieš įsigydami plyteles, pasidomėkite jų įgėrimo rodikliais, atsparumu įbrėžimams bei slidumu. Šie parametrai nusako kokybę. Rinkdamiesi mažesnes plyteles galite sumažinti ir didelę erdvę, o rinkdamiesi didesnes, vizualiai ją praplėsti. Paprastai plytelės kategorizuojamos į 5 grupes, pagal atsparumą įbrėžimams ir trynimams. Sienoms tinka 1-5 kategorijos plytelės (atkreipsime dėmesį, kad 5 kategorijos dažniausiai kainuoja daugiausiai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *