Home > Interjeras > Kaip susikurti provansiško stiliaus namus?

Kaip susikurti provansiško stiliaus namus?

Prancūzų Provanso stilius atsirado XVII amžiuje, kai buržuazija pirmą kartą turėjo galimybę įrengti savo kaimo valdas provincijose. Buržua neturėjo didelės finansinės laisvės, todėl statybose buvo akcentuojamas patikimumas, o ne išorinis patrauklumas. Taigi, taupydami meniškų dekoracijų gausą, provansiečiai sugebėjo glaustai ir paprastai įrengti savo namus. Daugiau informacijos apie šio stiliaus ypatybes rasite http://www.manokompasas.lt/category/europa/pranzucija/.

Kuo pasižymi Provanso stiliaus namai?

Medžiaga

Pagrindinė medžiaga, iš kurios gaminami Provanso stiliaus namai, visada buvo laikomas natūraliu akmeniu. Šiandien šis tradicinis variantas kartais pakeičiamas plyta. Sienos padengtos šviesiu dekoratyviniu tinku, dažniausiai pieno ar smėlio atspalvių.

Masyvūs langų rėmai

Didelių medinių langų rėmai ir langinės visų pirma būdingi Provanso regionui. Dažnai naudojama dirbtinai sendinta mediena, kartais ji padengiama pastelinės spalvos dažais. Roletai naudojami ir tvirti – kaip klasikinis variantas, ir lengvi – kaip modernesni.

Provanso namuose durys turėtų būti gana masyvi konstrukcija, kurios viduje dažnai įrengiamas dekoratyvinis apžvalgos langas. Provanso stiliaus apatinėje namo dalyje dažniausiai yra virtuvė, valgomasis, vonios kambarys, sandėliukai. Likę aukštai tinka gyvenamosioms patalpoms, kuriuose dažniausiai yra miegamieji, vaikų kambariai.

Interjeras

Privataus Provanso stiliaus namo interjeras pastatytas kuo glaustesnis ir elegantiškesnis. Spalvų gamą sudaro subtilūs pasteliniai atspalviai, pirmenybė teikiama šviesiai mėlyniems arba smėlio spalvos tonams. Kaip apdaila plačiai naudojamos medinės lubų sijos, kurios ne tik puošia interjerą, bet atlieka ir praktinę funkciją.
Tinkamiausia grindų medžiaga yra lentų grindys. Puikiai dera su vilnoniais minkštais kilimais. Virtuvei gali tikti ir didelės smėlio spalvos plytelės.

Baldai

Provanso stiliaus baldai yra paprasti ir įmantrūs. Paprastai medis, jei pageidaujama, gali būti padengtas šviesiais dažais. Šiame stiliuje įžvelgsite, įvairias senovės užuominos, nesvarbu, ar tai būtų dirbtinai sendinta mediena, ar dėvimi sofų ir fotelių apmušalai. Minkštų baldų apmušaluose pirmenybė teikiama natūraliems šviesių atspalvių audiniams, dažnai su gėlių raštu.

Provanso stiliaus interjero dekoravimo ypatumas yra tas, kad jo patrauklumas pirmiausia priklauso nuo detalių. Provanse kaip dekoras naudojami įvairūs dirbtiniai ir gyvi augalai. Paplitę žydintys vijokliai, kambariuose sukomponuotos laukinių gėlių puokštės. Tokias provanso stiliaus dovanas stengiamasi parvežti kaip lauktuves iš Prancūzijos tiems, kas statosi ir dekoruojasi namus šiuo stiliumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *