Home > Interjeras > Kaip išsirinkti kieto kuro katilą?

Kaip išsirinkti kieto kuro katilą?

Internetiniuose forumuose apstu patarimų apie tai kaip reikia teisingai rinktis šildymo sistemą namui. Pirkėjui išties yra sunku susigaudyti nes situacijų įvairovė ir skirtingos vartotojų patirtis ne tik kad nepadeda labiau suprasti kokio katilo jums iš tikro reikia. Kur kas dažniau žmogus ieškodamas atsakymo susimaišo tiek kad atiduoda pardavėjui teisę spręsti kokį katilą jam pirkti. Kad taip neatsitiktų namams24.lt portalas paruošė atmintinę kurią perskaitę geriau suprasite koks katilas jums tinka labiau. Taigi, pradėkime.

Įvairovė

Kieto kuro katilą suprantame kaip senovini spižinį pečių malkoms kūrenti. Tai klaidinga nes kietu kuru laikoma kiti gana švarūs naudoti produktai, tai yra pjuvenų briketai ir granulės. Nuo kieto kuro sudedamųjų dalių priklauso ir kaina. Ne veltui vienas katilas kainuoja 400 eurų o kitas 1400 eurų. Visa esmė slypi medžiagose iš kurių gaminami katilai. Paimkime plieno storį. Savaime suprantama kad katilas pagamintas iš 2 mm plieno skardos tarnaus dvigubai trumpiau ne tas kuris pagamintas iš 4 mm skardos. Kita ypatybė kuri labai ženkliai padidina kainą yra katilo automatika. Kuo paprastesnis valdymas ir reguliavimas tuo jis žmogui nepatogesnis. Visi papildomi priedai padidinantys komfortą ir mažesnę katilo priežiūrą susikaupia bendroje šildymo sistemos įrengimo sąmatoje kurią išvydus neretai žmogus pasirenką kitokio tipo šildymo būdą, turime omenyje dujinį arba šilumos siurblį. Renkantis katilą įvertinkite šilumos poreikį t.y. namo plotą ir šiluminę varžą. Per mažo galingumo katilą gali tekti kūrenti nuolatos, per didelio galingumo katilo šilumą paprasčiausiai leisite per kaminą jei nepastatysite akumuliacinės talpos.

Efektyvumas

Kieto kuro katilai yra patys neefektyviausi jei lyginsime su kitais šildymo įrenginiais. Jei kūrensite drėgnas malkas, jos smilksta ir neduoda šilumos, tik smalkes kurios kaupiasi ant kamino sienelių. Eksploatuojant dujų generacinį kieto kuro katilą (kai dega kuras ir susikaupusios dujos) efektyvumas yra didesnis tačiau pirkėjus gąsdina šių katilų kaina. Protingiausias sprendimas – granulinis katilas. Jo privalumai – visada sausas kuras, švarus užpylimas, su didelės talpos bunkeriu į katilinę galime neiti ir savaitę laiko. Kainos atžvilgiu tai beveik prilygsta šildymuisi dujomis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *