Home > Interjeras > Kaip įrengti apšvietimą svetainėje

Kaip įrengti apšvietimą svetainėje

Svetainėje dėl veiklos įvairovės turėtų būti įrengti keli apšvietimo tipai:

• Pagrindinis apšvietimas. Jis imituoja natūralią dienos šviesą. Jam sukurti naudojami pakabinami, lubiniai arba sieniniai šviestuvai. Pagrindinis apšvietimas skleidžia ne pernelyg ryškią šviesą ir padeda sukurti atpalaiduojančią atmosferą.

• Funkcinis apšvietimas. Ši šviesa- ryškesnė, ji apšviečia tam tikrus paviršius, pavyzdžiui, stalą, prie kurio pietaujame, ar supamąjį krėslą, kuriame skaitome.

• Akcentinis apšvietimas. Šis apšvietimas naudojamas norint paryškinti tam tikrus dizaino ypatumus, pavyzdžiui, apšviesti stiklines lentynas arba prabangius meno kūrinius, unikalią sienų faktūrą. Akcentinį apšvietimą galima sukurti netgi su stalinėmis lempomis.

Kaip svetainėje planuoti apšvietimą?

Apšvietimą planuoti reikia atsižvelgiant į tai, ką veikiate svetainėje. https://www.lempa.lt/tema/apsvietimas/ Natūrali dienos šviesa- kiek jos patenka į svetainę ir kuriuo metu? Pietų pusėje esančiuose kambariuose šviesu visą dieną, vasarą pakankamai šviesos patenka ir į svetainės, kurių langai- šiaurinėje pusėje, į juos tiek rytą, tiek vakarą pateks mažai natūralios šviesos. Įtakos apšvietimui turės ir jūsų kambario proporcijos: lubų aukštis turės įtakos natūraliam kambario šviesos lygiui, tap pat paviršių apšvietimui. Šviesių atspalvių sienos, grindys ir šviesūs baldai sumažins dirbtinio apšvietimo poreikį. Kai jau būsite gerai pagalvoję, rytą, dieną, vakare, o gal naktį dažniausiai būnate svetainėje, todėl galėsite pradėti planuoti ir koreguoti apšvietimą bei nuspręsti, ar labiau orentuotis į funkcinį, ar į atpalaiduojantį apšvietimą.

Kelių jungiklių reiktų apšvietimui valdyti?

Apšvietimui svetainėje valdyti reiktų mažiausiai trijų jungiklių, geriau- keturi ar penki. Daugiau jungiklių leidžia pasiekti apšvietimo kokybę ir taupyti elektrą, nes ne visą laiką reikalingas bendras apšvietimas.

Sienų lubų lempos

Sienų lubų lempos yra įvairiausių formų ir spalvų, pagamintos iš stiklo, plastiko ir krištolo. Suteikite kambariui šviesos ir lengvumo, neapkraudami patalpos. Originali sienų lubų įvairovė- kilnojamieji šviestuvai. Tai yra, specialūs kilnojamieji šviestuvai, kurie skleidžia kryptinę šviesą. Patogu, nes lempas galima nukreipti į abi puses ir tuo pačiu metu apšviesti keletą objektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *