Home > Buitinė technika > Kaip ir kur išvežti nebenaudojamą šaldytuvą?

Kaip ir kur išvežti nebenaudojamą šaldytuvą?

Buitinė technika – tai įrenginiai, pagaminti iš patvarių medžiagų, kuriuose dažnai yra pavojingų medžiagų, kurios netinkamai šalinamos elektroninės atliekos gali patekti į dirvožemį, orą ir gruntinius vandenis, neigiamai paveikti aplinką. Elektriniuose prietaisuose gali būti tokių elementų ir medžiagų kaip: gyvsidabris, naudojamas, pavyzdžiui, fluorescencinėse lempose, švinas, bromas, chromas ir asbestas. Šie komponentai, patekę į kvėpavimo takus ar patekę ant odos, gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai, o patekę į aplinką – sukelti biologinę žalą ir apsinuodijimą. Tinkamas elektroninių ir elektros atliekų saugojimas ir perdirbimas sumažina neigiamą jų poveikį aplinkai. Taigi, kaip saugiai išmesti elektronines atliekas?

Elektronikos atliekų perdirbimas

Tinkamas buitinės technikos tvarkymas leidžia jas apdoroti ir šalinti kontroliuojamomis sąlygomis, nurodytomis įstatymų ir taikomų standartų. Perdirbtų elektroninių atliekų elementai dažnai naudojami kitos elektroninės įrangos gamyboje. Ir ne tik. Stiklas, plienas, aliuminis, plastikas, taurieji metalai – visa tai galima pakartotinai panaudoti daugelyje pramonės šakų. Aplinkosauginis sąmoningumas kasmet auga, o įrangos gamintojai ir išradėjai ieško naujų sprendimų, kurie padėtų tausoti vertingus mūsų planetos išteklius.

Šaldytuvų išvežimas – kas gali padėti?

Daugelis įmonių, savo klientams palengvina stambiagabaričių elektros prietaisų išmetimą ir siūlo nemokamą nereikalingos elektroninės ir elektros įrangos išvežimą. Reikia išvežti sugedusi televizorių, šaldytuvą ar skalbimo mašiną? Šios srities specialistai surinks panaudotą įrangą ir grąžins į atitinkamą elektros atliekų perdirbimo įmonę.

Užuot rinkę elektros atliekas namuose ar rūsyje, galite ir būtinai turite jas atiduoti į atitinkamus tokio tipo įrangos surinkimo punktus. Elektronines atliekas galite ir savarankiškai pristatyti į specializuotas aikšteles.

Jei šaldytuvas jums nebereikalingas ir jis vis dar yra geras šaldytuvas, galite rasti jam naują savininką. Skelbimams talpinti galite naudotis internetiniais portalais – jei įrenginys dar neturi gedimų, tuomet jį galite parduoti ir už simbolinę kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *