Ieškantys ilgaamžių, estetiškai patrauklių bei sveikatai naudingų sprendimų įvairiems lauko bei vidaus darbams, patartina atkreipti dėmesį į degintą medieną. Japonijoje „užgimęs“ medienos apdirbimo būdas gyvuoja jau nuo 18 a., o pastaraisiais metais juntamas ryškus tokiu būdu apdirbtos medienos populiarumas visame pasaulyje.
Kuo ypatinga deginta mediena?
Atsakyti į klausimą, kuo ypatinga deginta mediena, nėra sunku. Deginta mediena, dėl unikalaus jos apdirbimo būdo, išsiskiria savo išvaizda. Interjero dizaineriai bei architektai degintą medieną įvardija kaip itin kokybišką statinių eksterjerui bei interjerui tinkančią medžiagą, pasižyminčią subtiliai elegantiška bei prabangia išvaizda. Deginta mediena be kitą ko yra labai ilgaamžiška, tvirta, nebijanti temperatūros svyravimų, drėgmės bei ugnies poveikio. Taip, supratote teisinga, deginta mediena yra praktiškai nedegi medžiaga, nes norint šią medieną pakartotinai uždegti reikia ypatingų pastangų. Japoniškuoju būdu apdirbta mediena taip pat yra atspari pelėsiui, puviniui ir vamzdžių daromai žalai.
Ar visų rūšių mediena gali būti deginama?
Iš principo apdorojimui ugnimi gali būti naudojama praktiškai bet kokia mediena, tačiau dažniausiai šiuo būdu yra apdirbama lietuviams ypač gerai pažįstamų eglių bei pušų mediena, taip pat kedro, maumedžio, apie kurį galite daugiau sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://sugibanwood.com/degintas-maumedis/, bei ąžuolo mediena.
Deginta mediena lauko darbams
Deginta mediena, kaip jau buvo minėta, yra atspari neigiamam atmosferos poveikiui, nebijo temperatūros svyravimų, kritulių ir kt. „agresyvesnių“ veiksnių, todėl tobulai tinka įvairiems lauko projektams. Vienas iš dažniausių šios medienos panaudojimo būdų lauke yra fasado įrengimas. Ši mediena puikiai tinka teik pagrindiniam, tiek galiniam, tiek šoniniam ir kiemo bei gatvės fasadui įrengti. Pastatas, kurio fasadui yra panaudojama deginta mediena, visada atrodo išskirtinai, todėl neabejotinai traukia visų žvilgsnius.
Ugnimi apdorota mediena taip pat plačiai naudojama terasų įrengimui. Degintos medienos terasos – terasos, kurių nereikia prižiūrėti. Terasų, pagamintų iš degintos medienos, savininkai vienbalsiai tvirtina, kad tai buvo pats racionaliausias sprendimas, nes terasa atrodo įspūdingai, ji tvirta, jauki ir, kas svarbiausia, terasinės lentos neblunka ir nekeičia savo išvaizdos net ir aktyviai jas „dėvint“.
Japonišku medienos apdirbimo būdu paruošta mediena taip pat idealiai tinka stogų dengimui, tvoroms, lauko balkonų turėklų ir kitų projektų įgyvendinimui.
Deginta mediena vidaus darbams
Interjeras, kuriame yra panaudojama deginta mediena, vienu žodžiu būtų apibūdinamas kaip įspūdingas. Taip yra todėl, kad ši mediena suteikia galimybę sukurti labai individualizuotus, subtilumu bei prabanga dvelkiančius interjerus. Deginta mediena gali būti panaudojama sienų apdailai, vidaus laiptų turėklų įrengimui, kitiems interjero sprendimams įgyvendinti bei baldų gamybai.
Nuo ko priklauso degintos medienos kaina?
Degintos medienos kaina priklauso nuo daugelio kriterijų, t. y., nuo medienos rūšies (pušis, eglė, maumedis ir pan.), taip pat nuo lentų ir dailylenčių pločio, storio bei ilgio. Kaina taip pat priklauso ir nuo apdirbimo specifikos, t. y., mediena šlifuota vieną ar du kartus. Stogams, terasoms, balkonų turėklams, tvoroms ir vidaus projektas yra reikalinga skirtingų matmenų ir kitų techninių parametrų deginta mediena, todėl jos kaina, atsižvelgiant į projekto specifiką, taip pat gali skirtis.