Home > Produktai > Ar verta įsigyti siurblį gręžiniui?

Ar verta įsigyti siurblį gręžiniui?

Vandens gręžiniai neretai įrengiami tose vietose, kur vandentiekio sistemos nėra, o vandens panaudojimo poreikis įvairioms buitinės reikmėms atlikti yra išties didelis. Vandens suvartojimo taškų atokesnėse, tačiau nuolat gyvenamose vietose atitinkamai pagal poreikius gali būti itin daug. Jei kasdieniams patogumams naudojamos skalbimo ar indų plovimo mašinos, lauke augantiems vaisiams, daržovėms ar kitiems augalams reikalinga laistymo sistema, ar, sodo namelyje yra įrengtas baseinas, sauna ar net pirtis, vandens gręžinys tokiu atveju bus tikrai reikalingas. Šie gręžiniai yra skirti vandeniui iš ganėtinai didelio gylio atvesti, todėl atitinkamai reikalingas yra ir panardinamas siurblys gręžiniui. Įsigijus siurblį gręžiniui bus užtikrinamas ne tik greitas, bet ir švarus požeminio vandens pasiekimas. Įsiurbiamas vanduo yra perfiltruojamas, tad paviršių jis pasieks be smėlio ar kitokių nepageidaujamų purvo priemaišų.

Kaip išsirinkti tinkamą siurblį?

Siurblys gręžiniui atitinkamai pagal poreikius gali būti ir nemažai papildomų išlaidų reikalaujantis įrenginys, todėl renkantis svarbu įvertinti visus jo parametrus bei vandens gręžinį, į kurį siurblys bus montuojamas. Panardinamų siurblių gręžiniams yra gausu ir internete, detalūs jų aprašymai bei siūlomas prekės pristatymas ar įmontavimas yra itin patogūs siurblį norint įsigyti greičiau.

Prieš renkantis siurblį gręžiniui reiktų įvertinti vandens gręžinio gylį, dinaminį bei statinį vandens gylį. Vandens gręžinio gylis nurodo, kokiame gylyje ir yra šio gręžinio dugnas. Svarbu žinoti, kad siurbliai gręžiniams yra naudojami tik pilnai panardinti po vandeniu, todėl bendras vandens lygis tada, kai priemonė yra eksploatuojama, bus didesnis. Siurblio veikimo metu susidarantis atstumas nuo žemės iki vandens paviršiaus yra vadinamas dinaminiu vandens lygiu, kurį reikia įvertinti prieš įsigyjant siurblį. Siurblys turėtų būti montuojamas mažiausiai 1-2 metrais žemiau gręžinio dinaminio lygio. Analogiškai statinis vandens lygis gręžinyje yra atstumas tarp vandens ir žemės paviršiaus tuo metu, kai siurblys nėra eksploatuojamas. Šie matmenys gali padėti nustatyti vandens stulpo aukštį gręžinyje.

Koks turėtų būti gręžinio našumas?

Atitinkamai pagal tai, kiek žmonių vandenį naudoja ir kokiems tikslams iš gręžinio įsiurbiamas vanduo yra naudojamas, nustatomas ir gręžinio našumas. Dar kitaip šis parametras yra vadinamas vandens gręžinio debetu. Kiekvienas vandens gręžinys pagal savo matmenis ir gylį turi rekomenduojamą debetą, pagal kurį ir reiktų rinktis siurblį vandens gręžiniui. Verta įsidėmėti, kad rekomenduojamo vandens gręžinio debeto viršyti nereikėtų, nes priešingu atveju aplink gręžinio filtravimo koloną esantis natūralus žvyro, smėlio bei kitokio purvo filtras gali būti suardomas.

Gali pasirodyti, kad siurblį vandens gręžiniui išsirinkti yra ganėtinai sudėtinga. Jei žinote visus aukščiau išvardytus vandens gręžinio parametrus, išsirinkti šią priemonę neturėtų būti sunku. Papildomai taip pat reiktų žinoti ir gręžinio skersmenį. Net ir turint visus šiuos duomenis visuomet galima pasikonsultuoti su specialistais, išmanančiais savo sritį. Internetu siurbliai gręžiniams yra parduodami ganėtinai dideliu kainų diapazonu, o tai reiškia, kad siurbliai yra ganėtinai skirtingi. Atitinkamai pagal poreikius kiekvienas internetu išsirinks patį optimaliausią asmeninius poreikius atitinkantį variantą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *