Vandens problema ten, kur nėra vandentiekio, paprastai sprendžiama kasant šulinį arba gręžiant gręžinį. Ką rinktis, priklauso nuo vietovės, vandens poreikio bei šiam tikslui skiriamų investicijų.
Šulinį iškasti pigiau, tačiau iškyla daug įvairių klausimų: vandeningojo horizonto gylis, vandens kokybė, šulinio priežiūra, vandens pakėlimo siurblys.
Norint eksploatuoti vandenį, reikia įrengti vandens tiekimo sistemą. Kada individualiuose namuose įrenginėjami gręžiniai arba ten, kur yra nedidelis vartotojų skaičius, siurbliai montuojami su adapteriu, o gręžinio viršus uždengiamas specialiai tam skirtu dangčiu. Tokia konstrukcija apsaugo gręžinį nuo teršalų patekimo, be to, gręžinys nebus pasiekiamas pašaliniams asmenims. Įvertinus vandens gręžinio našumą, parenkamas siurblys, slėginio indo talpa (hidroforas), nuolatinio slėgio daviklius.
Vandens tiekimo sistema reikalinga tam, kad vanduo iš gręžinio sėkmingai pasiektų namus. Ji montuojama po to, kuomet baigiami gręžinio gręžimo darbai. Vandens tiekimo sistema yra labai svarbi, kadangi nuo jos priklauso gręžinio ilgaamžiškumas ir eksploatavimo efektyvumas.
Vandens tiekimo sistemai yra reikalingas vandens siurblys, vandentiekio sistema, hidroforas, valdymo pultas. Gręžiniams dažniausiai naudojamas panardinamas vandens siurblys. Panardinamas siurblys, tai įrenginys, kuris turi hermetiškai izoliuotą variklį sujungtą su siurbliu. Sistema yra panardinama į vandens gręžinį. Panardinami siurbliai stumia vandenį į paviršių ir yra efektyvesni už kitus siurblius.
Slėgio rezervuaras arba hidroforas sukuria vandens spaudimą: naudojant suspaustą orą stumią vandenį žemyn. Dėl šio spaudimo, kada vožtuvas yra atidarytas – vanduo išstumiamas iš rezervuaro per vamzdžius namuose. Kuomet slėgis rezervuare nukrenta žemiau reikiamo kiekio – aktyvuojamas siurblio valdymo pultas.Taip siurblys užpildo rezervuarą iš naujo. Hidroforo, valdymo pulto ir siurblio sistema yra tai, kas leidžia vandeniui tekėti Jūsų namuose.