Visi eina iš proto dėl ekologijos ir ekonomiškai efektyvių namų. Gyventi natūralioje aplinkoje, sunaudoti mažiau gamtos išteklių, mažiau vartoti, teršti atmosferą tapo ne tik ekonomiškai naudinga bet ir madinga. Išgauti energiją namo šildymui nekasant jos išteklių o tik protingomis priemonėmis paimant reikiamą kiekį energijos nepadarant gamtai jokios žalos – tai yra didžiausias iššūkis ir uždavinys žmonijai ateityje.
Moderni namo šildymo sistema nėra paprastas įrenginys, kurį jums įrengs bet kuris santechnikas. Tai sudėtinga kompiuterizuota sistema sujungianti įrenginius išnaudojančius žemės, oro šilumą ir saulės šviesą ir paverčianti šilumine energija. Čia reikalingi tikslūs skaičiavimai pagal namo gyventojų skaičių, namo plotą, planuojamą energijos poreikį šildymui ir elektros energijai. Mažos kvadratūros būstams pvz. 50-100 kv.m. gerai apšiltintiems namams šis šildymo būdas ekonomiškai nenaudingas nes atsipirkimo laikas yra ilgas tuo tarpu pradinės investicijos yra gana didelės. Apskaičiuota, kad tinkamai subalansavus gamtos resursus naudojančią sistemą galima sutaupyti net iki 80 procentų įprastų šildymo išlaidų (gyvenant standartiniame neapšiltintame daugiabutyje).
Modernūs sprendimai tinka ne visiems namas ir sklypams, yra nustatyti minimalūs ploto reikalavimai reikalingi tam kad šilumą generuojantys įrenginiai veiktų efektyviai, sustiprintos stogo konstrukcijos saulės kolektoriams, reikia atlikti grunto tyrimus, įvertinti kaip, vertikaliai ar horizontaliai kloti geoterminio šildymo vamzdelius, gauti kaimynų sutikimą dėl įrengimo. Brangios namo šildymo sistemos įrengimo sąnaudomis galite pasidalinti su kaimynais statydami vieną bendrą didesnio galingumo vėjo jėgainę, saulės kolektorių, šilumos siurblį. Perteklinę energiją galima parduoti dalyvaujant energijos rinkoje pagal tuo metu galiojančias kainas ir taip pagreitinti sistemos atsipirkimo laiką. Būtina pasirašyti bendro naudojimo sutartį ir kiekvienos kaimyno įsipareigojimus ir galimybes atsijungti nuo bendros sistemos.