Home > Remontas > Naujų sienų paruošimas bute

Naujų sienų paruošimas bute

Šiais laikais sienos nebėra tik baldų fonas. Nepriklausomai nuo sienų apdailos – dažų, glaisto, tapetų, jie gali tapti pagrindiniais interjero veiksniais. Įdomios sienų apdailos idėjos gali greitai pakeisti bet kokį interjerą. Užtenka vos vienos dekoratyviai apdailintos sienos. Remontas daugiabutyje gali pagerinti patalpos proporcijas – ją padidinti arba pailginti.

Lengviausias ir greičiausias būdas apdailinti sienas naujame name ar bute yra dažymas. Tačiau tam, kad efektas būtų patvarus ir patenkinamas, prieš dengiant dažus reikia tinkamai paruošti pagrindą.

Sienos paruošimas dažymui

Prieš pirmą kartą dažydami sienas dekoratyviniais dažais, turime tinkamai paruošti jo paviršių: jis turi būti idealiai lygus ir gruntuotas. Profesionalus sienų paruošimas dažymui yra labai svarbus, nes tai turi įtakos apdailos ilgaamžiškumui ir estetikai. Taip pat svarbu, kad jis pagerina dažų naudojimą, pvz., pagerina dažų dengiamąsias savybes ir efektyvumą.

Naujos patalpos taip pat dažnai baigiamos gipso kartono plokštėmis. Prieš dažydami įsitikinkite, kad jos tinkamai išdėstytos. Ypač svarbios yra siūlės, kurios baigiamos armavimo tinkleliu iš stiklo pluošto ir glaisto. Paviršius turi būti lygus, kitaip ant dažytos sienos bus matomi visi nelygumai. Kitas žingsnis yra sienos gruntavimas – jo tikslas yra pagerinti pagrindo sukibimą, sustiprinti sienos paviršių ir suvienodinti naudojamą spalvą.

Sienos paruošimas tapetavimui

Tapetai prieš kelerius metus demonstratyviai grįžo į madą. Galimi tūkstančiai dizainų, pagaminti iš įvairių medžiagų, yra įdomi alternatyva įprastiems dažams. Vaikų kambaryje ar miegamajame jie papildomai apšiltina sieną ir suteikia kambariui nepakartojamą atmosferą. Tačiau prieš pradėdami tapetuoti, turime taip pat tinkamai paruošti sienas. Lengviausia bus naujame bute – dažniausiai sienos švarios ir šviežios, tereikia palaukti, kol tinkas gerai išdžius ir galite klijuoti tapetus.

Sienų paruošimas glaistymui

Glaisto ilgaamžiškumas ir kokybė labai priklauso nuo tinkamo pagrindo paruošimo. Prieš glaistant įsitikinkite, kad jis gerai sukimba, ar jis patvarus ir lygus. Sienų paruošimo būdas prieš glaistymą priklausys nuo užtepto tinko tipo ir medžiagos, iš kurios buvo pagaminta siena. Nepaisant to, paviršiai prieš glaistymą turi būti nuvalyti nuo dulkių ir nešvarumų, o prastai sukibę sluoksniai pašalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *