Akriliniai dažai naudojami visiems tvirtiems mineraliniams ir organiniams paviršiams dažyti patvariu elastingu, dekoratyviniu ir apsauginiu sluoksniu tiek viduje, tiek ir išorėje. Šie dažai sukuria elastingą, matinę dangą, labai atsparią vandens skvarbai, nešvarumams ir biologinei korozijai. Specialistų dažnai rekomenduojami paviršiams, kuriuose yra iki 1,2 mm pločio stabilių kapiliarinių ir sutraukiamųjų įtrūkių, dažyti, dažant du kartus. Gali būti naudojami fasadams su šiltinimo sistemomis atnaujinti.
Akriliniai dažai yra elastingi, nepraleidžia garų, o plėvelė ypatingai tvirta. Tai modernūs ir vieni populiariausių vandens pagrindu sudarytų dažų. Rinkoje siūloma speciali akrilinių dažų linija, kurių sudėtyje yra specialių priedų, jie dažus padaro atsparius garams ir drėgmei, todėl tokie dažai yra tinkami dažyti vonios kambarį arba virtuvę.
Akriliniai dažai sienoms, grindims, luboms ir kitiems paviršiams gali būti skirtingų blizgumo lygių: blizgūs, lukšto blizgesio, šilko blizgesio, kitaip mažo blizgumo, arba matiniai. Populiariausi yra pusiau matiniai dažai. Blizgūs dažai lengviau valomi, tačiau labiau išryškina paviršių nelygumus. Matiniai dažai, priešingai, yra teplesni ir sunkiau valomi, bet geriau paslepia paviršiaus nelygumus.
Svarbu paminėti, kad ne visos dažų rūšys yra vienodai atsparios ultravioletinių spindulių poveikiui. Tokių dažų ryškesnės spalvos išblunka, pabąla ir praranda estetinį vaizdą. Tačiau ne vien į tai svarbu atkreipti dėmesį – yra atspalvių, kurie iš esmės, nesvarbu, kokią dažų rūšį pasirenkame, nėra atsparūs UV spindulių poveikiui, todėl rinkdamiesi tiek akrilinius dažus, tiek kitos rūšies, turėtumėte atidžiai perskaityti aprašymą. Kuo ilgaamžiškesni dažai, tuo mažiau rūpesčių ir išlaidų juos renovuojant. Dar svarbiau, jog ši savybė padeda išlaikyti pastato, patalpų ar įvairių daiktų vertę.