Home > Buitinė technika > Kaip pasirinkti kokybišką dujinį katilą?

Kaip pasirinkti kokybišką dujinį katilą?

Kaip pasirinkti kokybišką dujinį katilą

Dujos yra palyginti pigios, o jomis kūrenamiems katilams, skirtingai nei kietojo kuro modeliams, beveik nereikia techninės priežiūros. Dujinis katilas šildys ne tik jūsų namus, bet ir vandenį. Tai yra patogus, efektyvus ir, be to, ekonomiškas sprendimas. Tad, kaip pasirinkti kokybišką dujinį katilą?

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dujinį katilą savo namams?

  • Katilo galingumą – jis turi būti pritaikytas prie šilumos poreikio, kuriuo bus šildomas namas. Ne visada reikia labai galingo prietaiso, nes jis nebus išnaudojamas taip kaip reikia ir katilas sunaudos daugiau dujų. Dėl to toks įrenginys nepasieks viso savo efektyvumo. Kita vertus, pasirinkus per mažos galios katilą, padidės dujų suvartojimas, prietaisas greičiau susidėvės ir patalpos nebus tinkamai šildomos. Norint parinkti tinkamą katilo galią, būtina atkreipti dėmesį į pageidaujamą funkciją, taip pat į vandens taškų skaičių bei atstumą tarp jų.
  • Katilo matmenis – jie turi būti pritaikyti prie tokiam įrenginiui įrengti skirtos vietos.
  • Katilo funkcijas – jei reikia šildyti tik patalpas, reikėtų rinktis vienos funkcijos katilą. Jei papildomai reikia šildyti buitinį vandenį, reikėtų rinktis dviejų funkcijų katilą. Daugiau informacijos apie katilų funkcijas galite rasti specializuotose, internetu prekiaujančiose parduotuvėse, pavyzdžiui, zyz24.lt.
  • Kontroliuojamą kuro deginimą – gamtinių dujų kokybė gali skirtis. Ši funkcija užtikrina optimalų katilo veikimą nepriklausomai nuo dujų kokybės, todėl prietaisas gali veikti maksimaliai efektyviai.
  • Šildymą karštam vandeniui ruošti – jei katilu bus šildomas vanduo, būtina atkreipti dėmesį į katilo našumą, išreikštą l/min, ir akumuliacinės talpyklos dydį.
  • Efektyvumą – kuo didesnis efektyvumas, tuo geriau katilas veikia ir tuo mažiau kuro sunaudoja. Tradicinių modelių efektyvumas siekia iki 85 %, o kondensacinių modelių – daugiau kaip 100 %.
  • Dujų tipą – katilai yra skirtingi, kai kurie modeliai yra pritaikyti naudoti didelio metano kiekio gamtines dujas, kiti – azoto dujas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *