Home > Remontas > Viskas apie buto renovaciją

Viskas apie buto renovaciją

Buto renovacija skiriasi nuo atskiro namo renovacijos, nes jūs turite bendras buto erdves su kitais gyventojais, taip pat daug labai artimų kaimynų, kurie gali turėti neigiamą nuomonę apie bet kokius remonto darbus, kuriuos nori daryti. Nors jums nereikės tvarkyti reikalų su specialiomis valdžios institucijomis, tačiau turėsite laikytis savo daugiabučių komplekso taisyklių, taigi, tai susiję su tam tikrais iššūkiais buto remonto metu.

Šio straipsnio tikslas – pabandyti paaiškinti kai kuriuos pagrindinius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš pradedant planuoti savo buto remontą.

Žinokite taisykles

Pirmiausia reikia išsiaiškinti taisykles, kurias jūsų įstaiga (ar valdančioji institucija) nustatė jūsų daugiabučių namų kompleksui dėl renovacijos patvirtinimo. Gera vieta pradėti yra peržiūrėti bendrąsias taisykles, nes jose dažnai pateikiama išsami informacija apie tai, kas leidžiama, kad būtų išlaikytas visų daugiabučių komplekso gyventojų komfortas ir saugumas. Tai gali apimti išsamią informaciją apie darbo valandas, kokias medžiagas galima naudoti (pvz., kai kuriais atvejais negalite naudoti medinių grindų, nes tai per daug triukšminga), palydovinės televizijos arba oro kondicionavimo įrengimas, kokie pakeitimai yra ir kokie nėra leidžiami, ar jums leidžiama atlikti kokius nors struktūrinius pakeitimus ir pan.

Taisyklių tikslas – nustatyti ribas, pagal kurias kiekvienas daugiabučių namų komplekse veikia, ką jis gali ir ko negali daryti savo butams, taip pat savo elgesį pačiame komplekse. Taisyklės yra skirtos apsaugoti kiekvieną buto savininką ir užtikrinti, kad būtų išlaikytas visų gyventojų privatumas ir saugumas.

Kai išsiaiškinsite, kokios yra taisyklės dėl to, ką galite ir ko negalite daryti savo daugiabučių komplekse, kitas etapas yra parengti projektą ir darbų apimtį bei pateikti tai patvirtinti savo įstaigai. Norint įvertinti jūsų renovacijos paraišką, jūsų įstaiga paprastai turės derinti šiuos dalykus:

  • planai ir (arba) pakeitimų projektas, paprastai rengiami dizainerio arba projekto rengėjo (didelių darbų atveju);
  • statybos inžinieriaus patarimai ir brėžiniai dėl bet kokių konstrukcinių darbų, kuriuos galbūt norėsite atlikti;
  • detali darbo apimtis;
  • numatomas jūsų projekto laikas;
  • tvirtinimo ir apdailos tvarkaraštis, ypač nurodant bet kokių fiksuotų grindų dangų pakeitimus.

Kosmetiniai pokyčiai – viskas už pinigus

Kai kuriais atvejais kosmetiniai jūsų buto pakeitimai gali būti atliekami nereikalaujant aukščiau nurodytų oficialių patvirtinimų, tačiau dar kartą geriausia pasidomėti savo daugiabučių komplekso taisyklėmis.

Prieš svarstydami, ar visiškai atnaujinti butą, pagalvokite, ar nebrangiais atnaujinimais galėtumėte pasiekti to, ko siekiate. Visada galima pasikliauti kompetentingais savo srities specialistais. Pavyzdžiui svetainėje https://www.cledemaison.lt/lt/interjero-dizainas rasite daug naudingos informacijos. 

Be jokios abejonės, yra keletas greitų sprendimų, dėl kurių jūsų butas atrodys visiškai kitaip ir už labai mažus pinigus. Kosmetiniai pakeitimai, pvz., dažai, geras (ypač langų) valymas, naujos virtuvės baldų ar drabužių spintos durų rankenėlės ir kilimo atnaujinimas – visa tai gali būti atlikta už labai mažai pinigų ar pastangų ir labai pakeis jūsų buto išvaizdą ir savijautą jame.

Jei turite mažą butą, visada patariama nudažyti visą butą ta pačia spalva ir paprastai rekomenduojama ryškiai baltą spalvą, kuri leidžia šviesai skleistis aplinkui.

Baldų, stiliaus ir aksesuarų atnaujinimas taip pat gali turėti didelės įtakos bendrai jūsų namų išvaizdai. Jei nesate tikri, kad tai darysite patys, paprašykite interjero dizainerio nuomonės. Interjero dizaineriai iš cledemaison.lt jums tikrai padės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *