Visais laikais akmuo tarnavo kaip įkvėpimo šaltinis architektams, skulptoriams, tapytojams ir mokslininkams. Ir šiais laikais tiek natūralaus, tiek ir dirbtinio akmens taikymo sritis vidaus apdailoje nuolat plečiasi. Šiuolaikinės technologijos leido masyvius blokus paversti ploniausiomis plokštėmis, o gaminant dirbtinį akmenį gana tiksliai imituojama natūralaus akmens išvaizda ir kokybė.
Dėl šių naujovių dizaineriai vis drąsiau naudoja dirbtinį akmenį įvairiose patalpose: svetainėje, virtuvėje ar vonios kambaryje. Dirbtinio akmens gamyba ir panaudojimo galimybės interjere yra itin plačios. Nesvarbu, ar tai būtų dirbtinio akmens apdaila jaukioje svetainėje, ar praktiškas virtuvės stalviršis. Dirbtinio akmens gaminiai traukia akį ir suteikia unikalumo namų interjerui tikrai ne mažiau nei gaminiai iš natūralaus akmens. Dirbtinio akmens gaminiai gali būti pritaikomi ne tik namų erdvėje, bet ir komerciniuose ar visuomeniniuose pastatuose, oro uostuose, pramogų vietose ar net medicinos įstaigose.
Poliruojant dirbtinį akmenį galima išgauti norimą paviršiaus matiškumą. Matinė tekstūra labiau tiks minimalistiniam interjerui, kuri padės kurti šiltą ir jaukią atmosferą.
Tokios medžiagos privalumai yra šie:
• Platus spalvų pasirinkimas. Šiandien gamintojai siūlo dešimtis skirtingų atspalvių. Galite rinktis klasikinius šviesius, tamsius, margus ar ryškius atspalvius, pasirinkti blizgantį ar matinį paviršių.
• Patvarumas, patikimumas ir ilgaamžiškumas.
• Atsparus vandeniui. Lygus paviršius be porų neleidžia vandeniui patekti į medžiagos struktūrą. Taip užkertamas kelias pelėsių susidarymui ir bakterijų bei nešvarumų kaupimuisi.
• Lengva priežiūra. Pakanka nuvalyti šluoste ir plovikliu be abrazyvinių medžiagų, tada nuplauti ir nušluostyti. Tinkamai prižiūrint, dirbtinis akmuo gali tarnauti daugelį metų.